Můj příběh

První krůčky k vědomému tvoření života jsem udělala už v dětství. Dnes se snažím inspirovat lidi k tomu, že změna je možná.

Dvojnásobná matka a žena, která se snaží být především spokojená sama se sebou. To jsem já. Miluji přírodu, obdivuji sílu země a vesmíru,  naslouchám lidem, protože od nich dostávám, co potřebuji. Vše přichází v pravý čas. Můj život je naplněný den ode dne víc. Radostí, chápáním souvislostí, vědomým tvořením svého života a důvěrou, že jsem tady správně. Tady a teď.

Už odmala jsem byla součástí "alternativního" stylu života. Máma měla cystickou fibrózu, v 90.letech nemoc s přívlastkem "nevyléčitelná". Nehodlala se s ní smířit a tak hledala cesty, jak si život udělat radostnější, snazší, jak se uzdravit.

A tak se u nás cvičilo 5 tibeťanů, praktikovala reiki, agni joga, reflexní masáže, jedlo se makrobioticky a knihovna se plnila výtisky o meditacích, kontrole mysli, o vědomém tvoření života. V 16-ti jsem s mámou absolvovala kurz Silvovy metody kontroly mysli. Uměla jsem se léčit, bezpochybně jsem věřila, že se věci stanou a ony se děly. Zdálo se, že můj osobní rozkvět nic nezastaví.

Jenže týden před mými osmnáctinami máma umřela.

Svět se úplně otočil. Ze dne na den jsem se stala o pět let starší. Vůbec jsem tu situaci nezvládla. Neuměla jsem truchlit, všechny emoce jsem potlačila, rozpadaly se mi lety prověřené vztahy a navazovala jsem nové, které mě odváděly od bolesti.

Po maturitě jsem odešla z domu a odjela jsem na druhý konec republiky. Pondělí až pátek jsem chodila do práce, která mě nenaplňovala, o víkendu jsem měla hospodské srazy s přáteli, občas kino, výlety do přírody. To bylo jediné vzrušení mého života. Záviděla jsem lidem, kteří měli koníčky. Záviděla jsem lidem, kteří měli práci, která je baví. Abych něco změnila, rozhodla jsem se mít dítě.

A začaly se dít věci.

Syn se narodil na vánoce 2012. Porod byla první věc, která svou intenzitou překonala máminu smrt. Ta transformace v ženu, matku, ta přirozená schopnost dítěte prorvat se na tento svět, to, že z takového nic vznikne člověk. Bylo to tak silné, že jsem o tom chtěla vědět vše. Začala jsem číst články, knihy, sledovala jsem videa, pořád jsem o tom mluvila. Po dlouhých letech snahy zapomenout na všechna zranění, jsem je začala postupně vytahovat na povrch a pomalu se vracet ke své ztracené moudrosti.

Chtěla jsem dělat vše nejlépe, jak jsem dovedla. Být tou nejskvělejší matkou. V mé knihovně tedy přistály knihy o výchově dětí, chodila jsem se synem do různých kroužků. A v jednom z nich jsem potkala svojí budoucí dulu. Vypadala vyrovnaně, spokojeně, máma 3 dětí.

Já jsem tak spokojená nebyla. Trápil mě vztah s mým mužem, s mým tátou, zároveň se s porodem vynořila ta prázdná díra po mámě, prostě všechny nevyřešené vztahy mě tížily jak balvan u nohy. O sobě jsem byla přesvědčená, že jsem zklamala rodinu, že nejsem dost dobrá, měla jsem v sobě spoustu strachů a hlavně vzteku, který vybuchoval v nečekaných situacích.

Díky této své dule jsem se dostala k rodinným konstelacím, které mi otevřely dveře zpět do mé mysli, do mého srdce. Začala jsem před sebou vidět světlo v tunelu. Byla jsem překvapená, kolik je v Praze center osobního rozvoje. Navštěvovala jsem přednášky, kupovala si knihy, které mi odpovídaly na otázky, začali se objevovat noví inspirativní lidé.

Největším hnacím motorem byli děti. Skrze jejich výchovu mi začalo docházet, že moje děti budou šťastné jen tehdy, když budu já. Když jsem jednou brečící v parku prosila vesmír o změnu, objevil se kurz o výchově, který byl především cestou do ještě větších hlubin mého já. A k uvědomění, že vše co potřebuji, mám v sobě. To vše zesílené navíc osobou mojí mámy, která pro mě byla vždy v první řadě chápající kamarádkou, velkou podporou a inspirací. 

Mám potřebu inspirovat ostatní. Mám nutkání měnit svět šířením té pozitivní energie. Toto je pro mě protiváha a zbraň proti rozšiřující se agresi ve světě. Takže pokud chcete naslouchat, pokud cítíte, že tyhle stránky jsou to, co jste si zrovna dneska potřebovali přečíst, aby vám něco docvaklo, něco nového vás napadlo, nebo vás to přečtení jen utvrdilo v něčem, v čem jste váhali, měly tyhle řádky smysl.