Pusť To!

Už delší dobu zjišťuju, že mi funguje pouštění. Dlouho jsem bojovala s cigaretama. Někdy jsem to dokonce vyšperkovala tím, že jsem si z nich udělala velkolepého démona: Když vykouřím denně víc jak deset cigaret, budu z nich na druhý den rozhozená a mimo a bude se mi těžko rozhodovat. O čemkoliv. I o tom, zda mám koupit chleba nebo radši 3 dýňové bulky.

Samozřejmě mi docházelo, že je to jen program a mé tělo ochotně poslouchá, co mu hlava nadiktovala. Ale nějak jsem nevěděla, co s tím. Věděla jsem jen, že čím větší odpor k nim budu mít, tím se bude akorát vše zhoršovat.

A pak jsem narazila na jednu myšlenku:

Co kdybyste jen kdykoliv si vzpomenete, opakovali:

Pouštím všechny věci, které mě udržují méně zdravou…

Okamžitě to se mnou zarezonovalo.

Pravidelným cvičením docílíme ztrátu na váze a pekáče buchet na břichu. Proč bychom pravidelným opakováním nějakého programu nedocílili změnu chování?

A tak jsem začala. Dělala jsem všechno stejně jako doteď. Kouřila jsem, kdy mě napadlo. Nic jsem si nevyčítala, neměla jsem k cigaretám žádný odpor. Jen jsem kdykoliv mě napadlo, opakovala: Pouštím všechny věci, které mě udržují méně zdravou.

Myslím, že zhruba po 2 měsících tohoto mentálního cvičení mě navštívila kamarádka. Uspali jsme děti a daly si trochu vína. Lépe řečeno o trochu víc než trochu. Ale stále to množství vyhodnocuju jako nedramatické.

Nicméně na druhý den mi bylo fyzicky tak strašně špatně, že jsem strávila na záchodě většinu světlé části dne. Přijímala jsem to, říkala jsem si, že je v pořádku, že se to děje. Že to má nějaký důvod. A ano, mělo.

2 dny jsem si na cigaretu ani nevzpomněla. Pak jsem začala občas kouřit. A kouřím doteď. Ale tak nějak jinak.

Kdysi jsem se třásla, ať už jdeme s kamarádkou do té kavárny, že si tam hned při příchodu zakouříme. A najednou sedíme, kecáme, byly jsme tam už víc jak hodinu a najednou blik: Cigáro!

A hned po tom: Ty vogo, vždyť my tu sedíme už víc jak hodinu a já si na nějaké kouření ani nevzpomněla!

A to vlastně odpovídá mému záměru. Když jsem se zaměřila na to, jak si to s těmi cigaretami chci opravdu nastavit, zjistila jsem, že vlastně nechci přestat kouřit. Že na tom vlastně jen nechci být závislá. Tzn. nenechat kamarádku mrznout na zahrádce v restauraci jen proto, že vevnitř zakázali kouřit. Nepřicházet pozdě, protože jsem ještě do sebe potřebovala natáhnout trochu dýmu.

Tuhle formulku jsem si nechala a přidala k ní ještě další 4, abych si ověřila, zda to opravdu funguje. Takže se už teď těším na ty vlnité husté blond vlasy a Kodiaqa v petrolejové barvě.

Lucie Cieslarová
První krůčky k vědomému tvoření života jsem udělala už v dětství. Dnes se snažím inspirovat lidi k tomu, že změna je možná. Věnuji se svým dvěma dětem, osobnímu rozvoji a online podnikání. Jsem autorkou ebooku Z otrávené ženské zářící ženou , ve kterém uvádím rady a konkrétní cvičení pro zlepšení života. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  • 3×2 uvědomění, která vám změní vztah s partnerem, dětmi i sebou samotnou
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky