Takový ten den…

Takový ten den, kdy k vám přijde kamarádka se 2 dětmi a spolu s těma vašima dvěma se z toho stane očistec, kdy všichni něco chtějí, rvou se o váš klín i mezi sebou, nejstarší furt pubertálně otráveně konstatuje, jaká je s vámi nuda, ať mu dáte komp, jinak že se to vydržet nedá a kdy už teda sakra pojede domů.

Takový ten den, kdy k vám stabilně promlouvají aspoň 2 děti najednou a kamarádka se vám do toho snaží popsat novou pergolu. A vy se u toho snažíte vytvořit u plotny nějaký ten žvanec k obědu a musíte přemýšlet, jestli v tom chaosu náhodou nesypete skořici do rizota.

Takový ten den, kdy vaše dcera dostane záchvat, jaký jste ještě neviděli, a vy jste nuceni ji vyvléct do prvního patra do ložnice a na chvíli ji tam zavřít, protože už po 20 minutách nevíte, co s tím.

Takový ten den, když návštěva odjede a vy se vydáte pro nové kolo pro syna a doma u baráku zjistíte, že přední kolo stabilně brzdí. Strávíte nad tou zapeklitou věcí 30 minut se sousedem povolováním a přitahováním všeho, s čím se dá prakticky aspoň trochu hýbat a pak kolo i obě děti naložíte rezignovaně znovu do auta a jedete zpátky zacpanou Prahou do prodejny, aby vám prodavač řekl, že máte jen otočené řídítka, tudíž natažené brzdné lanko a pouhým otočením řídítek zpět vše spraví.

Takový ten den, když tedy slavnostně přijedete s novým kolem domů a po 5 minutách zkoušení vám syn řekne, že chce na kole jezdit až v 5 letech, což je letos na vánoce.

Takový ten den, kdy si objednáte pivo, protože máte pocit, že si ho dnes rozhodně zasloužíte, otevřete dětem nanuky, vyhodíte papíry a v momentě, kdy se chcete napít, vám dítě oznámí, že potřebuje kakat.

Takový ten den, kdy se prostě rozesmějete jako blázen, protože tohle už prostě kurňa tam nahoře nemyslí vážně.

Takový ten den, kdy vám dojde, jak vás ti nahoře hezky zkouší.

Takový ten den, kdy si uvědomíte, že před rokem byste děcka ztřískala do kostky, 10 krát se zhroutila a rozbrečela.

Takový ten den, kdy si uvědomíte, že dneska ne. Už ne. Už je to jinak.

Takový ten den, kdy si uvědomíte, jak perfektně jste to oproti minulosti celé zvládla.

Takový ten den, kdy zjistíte, že věci jsou jinak. Že vy jste jiná. Že jste mnohem klidnější. Že už někdy fakt žijete to, co jste si přála a vůbec nevíte, kdy jste se vlastně změnila.

Takový ten den, kdy ležíte v posteli, a vaše tříleté dítě drží váš obličej v dlaních a pusinkuje vás.

Takový ten den, kdy víte, že jste na správné cestě.

 

 

Lucie Cieslarová
První krůčky k vědomému tvoření života jsem udělala už v dětství. Dnes se snažím inspirovat lidi k tomu, že změna je možná. Věnuji se svým dvěma dětem, osobnímu rozvoji a online podnikání. Jsem autorkou ebooku Z otrávené ženské zářící ženou , ve kterém uvádím rady a konkrétní cvičení pro zlepšení života. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  • 3×2 uvědomění, která vám změní vztah s partnerem, dětmi i sebou samotnou
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky